Yeni yiliniz kutlu olsun

www.turkish-community-of-almanci.de
Verfügbare Informationen zu "Yeni yiliniz kutlu olsun"

 • Qualität des Beitrags: 0 Sterne
 • Beteiligte Poster: Sevda - FriendlyFire - Lucky
 • Forum: www.turkish-community-of-almanci.de
 • Forenbeschreibung: Wir unter uns
 • aus dem Unterforum: News
 • Antworten: 3
 • Forum gestartet am: Mittwoch 19.10.2005
 • Sprache: deutsch
 • Link zum Originaltopic: Yeni yiliniz kutlu olsun
 • Letzte Antwort: vor 17 Jahren, 11 Monaten, 5 Tagen, 1 Stunde, 17 Minuten
 • Alle Beiträge und Antworten zu "Yeni yiliniz kutlu olsun"

  Re: Yeni yiliniz kutlu olsun

  Sevda - 30.12.2005, 10:35

  Yeni yiliniz kutlu olsun
  Cok degerli arkadaslarim,

  cok hareketli bir yili daha geride birakiyoruz. Hepimiz icin degisik, hepimiz
  icin inisli, cikisili, sevinc, hüzün dolu anlar geride kaldi.
  Her yil oldugu gibi bu yilda yeni yila gireriken, yine yeni dilek ve
  isteklerimizi siralayip, bol sans ve saglik da yanina koyup sevdikelimize
  degisik yollardan iletriz.
  Bende bu yeni yil dileklerin yolluyanlarin ordusuna kendimi katmaktan alamadim.
  Yeni yilinizin isteklerinin dogrultusunda,basari ve saglik cizgisinde
  gecmesini dilerim. 2005 yilinin bize sunulan bu güzel arkadasligimiz ebediyen sürmesini temenligi eder...... hepinizin YENI YILINI simdiden kutlarim. :)  Re: Yeni yiliniz kutlu olsun

  FriendlyFire - 01.01.2006, 15:16

  Bende Kutlarim, Aglatan Mektup
  Arkadaslar, bende Sevdaya katliyorum.

  Hepinizin yeni yilini ictenlikle Kutlarim, 2006 sizler icin hep güzelliklere gebe olsun. Basarili ve özellikle sihhatli gecsin. ...  Bu yeni Yila ben bugün biraz hüzünlü girdim. Gece bende bulunan yavru bir ev tavsani, galiba patlamalardan korkarak ölmüs. Birazdan onu defnetmeye gidecem. Canazesinde yanimda olmayacaksiniz, ama eminim bütün iyi dileklerinizi yanimda hissedecegim. ..

  Sizce tabut alsam, tasiyanlari soysam bu is den karli cikarmiyim? Tabii araklanan paralari iyi niyetle kullanacam söz! :-)

  Ama daha cok duygulandiran olayi az önce Sabah gazetesinde okumudum, Benimde gözlerim yasardi.  Pakistan liderini ağlatan mektup!
  Kütahya'da adı bile bilinmeyen bir Türk çocuğu, Pakistan lideri Pervez Müşerref'e içine 1 YTL koyup mektup gönderdi. Şimdi herkes, "2 YTL ekmek paramız vardı, ama bugün çöpten ekmek buldum. Bu 1 YTL'yle çocuklara ekmek alın" diyerek herkesi ağlatan çocuğu arıyor...


  01.01.2006  Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref'e depremzedeler için Kütahya'nın Tavşanlı İlçesi'nden içerisine 1 YTL koyup mektup gönderen çocuk, herkesi ağlattı.

  Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, internet sitesinde Türkiye'den bir çocuk tarafından gönderilen mektubun kendisini çok duygulandırdığını tüm dünyaya duyurdu. Müşerref'e, Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinden 21 Ekim 2005 tarihinde gönderilen isimsiz mektupta, "Ben fakir bir evin oğluyum. Babam yok, annem hasta. 2 milyon lira (2 YTL) ekmek paramız vardı. Bunun size 1 milyonunu gönderiyorum. Çünkü ben bugün çöpten ekmek buldum. Akşam iftarı onunla yapacağız. Bu 1 milyonla depremdeki çocuklara ekmek alın. Bu para helaldir. Pul parası da vereceğim için paranın hepsini gönderemedim. Özür dilerim" yazıldı.

  80 YKR de pul parası verdi
  PTT Tavşanlı İşletme Müdürü Ethem Gevrek, Pakistan Devlet Başkanı'na kimliği belli olmayan bir çocuk tarafından gönderilen mektubun PTT vasıtasıyla bu ülkeye ulaştırıldığını söyledi. Mektubun yurt dışı gönderim ücreti olan 80 YKR ile birlikte kayıtsız olarak Pakistan'a gönderildiğini kaydeden Gevrek, kimliği meçhul çocuğun gönderdiği bu mektubun kendisini de duygulandırdığını belirtti. Özellikle kış mevsiminde zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Pakistan halkına elindeki cüzi miktardaki parayı vermekten kaçınmayan çocuğa Türk halkı adına teşekkür eden Gevrek, kayıtsız mektup kategorisinde değerlendirildiği için mektubun sahibinin bilinmediğini kaydetti.

  Tavşanlı Belediyesi, ilçe merkezinde megafonlarla Pakistan liderine mektup gönderen çocuğun bulunması için anonslar yaptı. Anonslarda, "Pakistan'da meydana gelen deprem sonrası başlatılan yardım kampanyalarında Ramazan ayı içinde ekmek parasını paylaşan özverili çocuğumuzu arıyoruz. Cebinde bulunan 2 YTL parasının yarısını bankaya yatıran ve diğer yarısını ile yazmış olduğu mektubu postalama ücreti olarak kullananan bu kardeşimiz hakkında bilgisi olan hemşerilerimizin belediye başkanlığına bizzat gelerek bilgi vermeleri önemle rica olunur" denildi.  Re: Yeni yiliniz kutlu olsun

  Lucky - 02.01.2006, 16:17


  Bende hepinizin yeni yilda mutlu saglikli huzurlu olmanizi ve herseyin gönlünüzce olmasini diliyorum.

  ve Emre, bana öyle güzel SMS yolmassinki aldiklarimin icinde en tatlisi seninkisi, sagol dostum......

  Lucky  Mit folgendem Code, können Sie den Beitrag ganz bequem auf ihrer Homepage verlinken  Weitere Beiträge aus dem Forum www.turkish-community-of-almanci.de  Ähnliche Beiträge wie "Yeni yiliniz kutlu olsun"

  yeni nick =) - dolunay (Montag 19.06.2006)
  Allahin selami üzerinize olsun Ülküdaslarim. - C*_TürkIntikamTugayi_C* (Sonntag 19.03.2006)
  bizim hikayemiz olsun - DERYA (Freitag 19.01.2007)
  kaside - Kurban Olsun - Admin-Mp3 (Sonntag 04.02.2007)
  Nickinizde.. TS, BJK,GS, FB formasi olsun - dolunay (Freitag 30.06.2006)
  Bewerbung von Inamaus - Anonymous (Dienstag 19.02.2008)
  Dj Onur Yeni remixler - staylaz (Sonntag 05.11.2006)
  Yeni Adminimiz - Mesut01 (Samstag 13.05.2006)
  Ramazan bayraminiz mübarek olsun - Kadir (Mittwoch 02.11.2005)
  Yeni konu nasil acilir - aligunes (Montag 22.01.2007)