AVRUPADA BASARI ZAMANI

GERMERSHEiM
Verfügbare Informationen zu "AVRUPADA BASARI ZAMANI"

 • Qualität des Beitrags: 0 Sterne
 • Beteiligte Poster: Germersheim
 • Forum: GERMERSHEiM
 • aus dem Unterforum: FENERBAHCELiLER BURAYA
 • Antworten: 1
 • Forum gestartet am: Mittwoch 15.03.2006
 • Sprache: türkisch
 • Link zum Originaltopic: AVRUPADA BASARI ZAMANI
 • Letzte Antwort: vor 13 Jahren, 9 Monaten, 25 Tagen, 6 Stunden, 18 Minuten
 • Alle Beiträge und Antworten zu "AVRUPADA BASARI ZAMANI"

  Re: AVRUPADA BASARI ZAMANI

  Germersheim - 24.06.2007, 10:43

  AVRUPADA BASARI ZAMANI
  2006-07 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Fenerbahçemiz'in teknik direktörü Arthur Coimbra Zico, yeni sezon öncesi açıklamalarda bulundu.. Brezilya'nın başkenti Rio De Janeiro'da bulunan Centro Futebol De Zico'da gazetecileri ağırlayan teknik direktörümüz takımdan ayrıldan futbolcular, yeni transferler, Avrupa hedefleri ve daha bir çok konu hakkında açıklamalarda bulundu. Öncelikle takımdan ayrılan Ümit Özat, Tuncay Şanlı, Rüştü Reçber, Mehmet Yozgatlı, Serkan Balcı'ya yeni takımlarında başarılar dileyen Zico, Tuncay'ın ayrılmasıyla takımın güç kaybettiğini söyledi. Brezilyalı teknik adam "Tuncay ruhunda bir futbolcuya ihtiyacımız olacak" dedi. Arthur Zico "Bizim zaten transferleri yapma amacımız Fenerbahçe'yi daha iyiye götürmek. Başarılar elde edildiği zaman beklentiler artıyor. Transfer çalışmalarımız istediğimiz gibi devam ediyor. Hedef geçen seneden daha iyi bir Fenerbahçe. Amacımız daha iyi olmak. Şu ana kadar gelen oyuncular bizim bu sene içinde çok ihtiyacımız olan oyuncular. Güzel yerlere yapılmış transferler. Futbolcuların gelmesi kadar futbolcuların gitmesi de normal. Bizde bunları tahmin edebiliyorduk zaten. Profesyonellikte bunlarda var. Bazı futbolcularımızı kaybettik. Bizimle olmayacak oyunculara mutluluklar ve kariyerlerinde başarılar. Tuncay da ayrıldı. Bizim özellikle Tuncay ruhunda onun gibi ruhu olan bir futbolcuya ihtiyacımız olacak. Bütün futbolculara ihtiyaç olacak. Yerine gelen oyuncularda giden oyuncumuzun yerini aratmayacaktır. Tuncay gitmeyi tercih etti. Onun adına en iyi kararı aldığını düşünüyorum. Çünkü herkes kendi kararlarından sorumludur. Türk futbolu ve milli takımı için çok önemli bir futbolcudur. Bu sene çok iyi bir gelişme gösterdi. Gittiği takımda bu gelişimini sürdürür. Her geçen gün kendisine çok şey katacak. Umarım önemli bir isim olmayı sürdürür. Giden oyuncularımıza da başarılar diliyoruz. Herkes kendi kararını alıyor" dedi.

  "HERKESİN TUNCAY'A TEŞEKKÜR ETMESİ GEREKİR"

  Zico, Tuncay bir sene daha kalsa daha iyi olmazmıydı sorusunu ise şöyle cevapladı "Bu çok kişisel konu. Bunu sadece kararı veren futbolcu değerlendirir. Belki bir sene sonra daha iyi teklif gelebilirdi. Veya bu teklifler olmayabilirdi. Tuncay her zaman takımına en iyisini vermeye çalışan bir futbolcu herkesin ona teşekkür etmesi gerekir. Ve gittiği kulüpte başarılı olmasını diliyoruz"

  AYNI BÖLGEYE TRANSFER EDİLEN WEDERSON VE ROBERTO CARLOS NEREDE OYNAYACAKLAR?

  Arthur Zico bu sezon aynı bölgeye transfer edilen Wederson ve Roberto Carlos'un nasıl oynayacakları konusunda da açıklamalarda bulundu. " Roberto Carlos ve Wederson ikiside bize bu sene yardımcı olacak. Wederson daha fazla sol açıkta oynayabilen ileriye yönelik bir oyuncu. Orta sahaya yardım edebilecek bir oyuncu. Roberto Carlos ise tam bir sol bek oyuncusudur. Çıkması gerektiği zamanları iyi ayarlayıp çıktığı zaman bitirici özellikleri olan bir oyuncudur. Wederson daha fazla ileriye yönelik bir oyuncu olduğu için sol açıkta belki daha fazla düşünebiliriz."

  TUNCAY'IN YERİNE WEDERSON

  Wederson Tuncay'ın bölgesinde mi oynayacak sorusuna ise Zico "Bu sadece bizim elimizdeki bir seçenek. Sezon başlamadan karar almak doğru değil. Oyuncularımı antremanda göreceğim. Hangisi daha verimli olursa ona göre karar vereceğim. Bu elimizde sadece bir opsiyon" cevabını verdi.

  "RÜŞTÜ VE SERKAN İLE PROBLEMİM OLMADI"

  Zico, sezonun büyük bir bölümünde sakatlığından dolayı forma giymeyen Rüştü ve ve Trabzonspor'a giden Serkan Balcı ile herhangi bir problemi olmadığını ifade etti. "Serkan ve Rüştü ile bir problemim yok. Zaten ikiside sezon başında ilk 11 oyuncusuydu. Rüştü sezona ilk 11'de başladı. Daha sonra düşüş gösterdi. Yerine Volkan ve Serdar geçti. İyi performans çizdiler. Rüştü son maçta bana kaleyi korumak istediğini söyledi. Ligin en kritik zamanlarında oynayan kaleciler Volkan ve Serdar'dı. En zor maçları beraber geçtiler bu kaleciler, en kritik dönemleri beraber geçtiler. En rahat zamanlarında, parti havasında geçen bir maçta onların oynaması gerektiğini düşündüm. Volkan ve Serdar'ın en azından bir tane maçta rahat bir şekilde taraftar ile bütünleşerek oynaması gerektiğini düşündüm. Serkan da bazen iyiydi bazen kötüydü. Ligin sonunda eğer kalmak isterse onunla devam edebileceğini söyledim. Bu takımın önemli bir parçası olduğunu söyledim ona. Herkes kendisi açısından en iyi kararı alır. Fakat biz profesyonellerin hiçbir şekilde bu kararını engelleyemeyiz" Zico, takımın geçen seneye güç kaybedip kaybetmediği sorusuna ise "Tuncay'"ın gitmesi ile takımımızın büyük bir güç kaybettiğini söylebiliriz. Ama bir şekilde bu eksikliğini yerine yapacağımız transferler ile doldurmaya çalışacağız. Bizim için önemli olan futbolcularımızın en iyi durumda olması. Eğer onlar her açıdan kendilerini iyi hissederlerse ve maksimum şekilde kendilerini verirlerse Fenerbahçe daha güçlendi diyebiliriz. Önemli olan futbolcularımızın iyi olması. Futbolcularımız iyi olduğu sürece en az geçen seneki kadar güçlü bir takım olmaya devam edecek" cevabını verdi.

  "ROBERTO CARLOS'UN YAŞI KONUSUNDA YORUM YAPANLAR DİKKATLİ OLSUNLAR UTANABİLİRLER"

  Zico, Fenerbahçe'nin transfer bombası Roberto Carlos'un kendisinin onayı alındıktan sonra transfer edildiğini söyledi. Brezilyalı çalıştırıcı ayrıca Roberto Carlos'a her teknik direktörün sahip olmak isteyeceğini ifade ederek Carlos'a yaşlı diyenlerin dikkatli olması gerektiğini çünkü Carlos'un performansı karşısında bu kişilerin utanabileceğini söyledi.
  "İlk nokta başkanımız hiçbir şekilde isteklerini benimle paylaşmamazlık etmez. Her zaman benimle paylaşır. Başkanımız hiçbir zaman Carlos'u istediğini saklamadı. Transfer konusunda görüşlerimi aldıktan sonra karar verdik. Carlos"u çok iyi tanırım. Büyük bir futbolcudur. Benimle bu görüşü paylaştı benimde onayım alındıktan sonra bu transfer gerçekleşti. Carlos büyük bir oyuncu. Yaşadığı şampiyonluklar ortada. Carlos'a herkes sahip olmak ister. Kariyeri olan büyük bir futbolcudur.
  İkinci nokta ben geldiğimden beri söylüyorum. Ben Fenerbahçe'nin, hocasıyım. Elimde olan futbolcuları en iyi şekilde sahaya sürmesi gereken kişiyim. Bu tip transfer konularında çok spekülasyon yapılıyor. Transferi başkan yapmışta.., hoca istememişte.. Ben listeyi veririm. Ben bu oyuncuları istiyorum derim. Ondan sonrası yönetime kalmıştır. Yönetimde transferleri yapar. Bende elimdeki futbolcular ile en iyisini yapmaya çalışırım. Ben teknik direktörüm. Ben bu takımın profesyoneliyim. Teknik direktörlük demek elinizdeki kadroyu en iyi şekilde kullanmaktır. Yönetim en uygun olanı yapar. Geriye kalan takımı en iyi şekilde yönetmektir. Elimdeki futbolcularımdan maksimum şekilde yararlanmak. Hiç fark etmez transfer kim yapmış önemli olan takımından maksimum şekilde yararlanmak. Son olarak Carlos'un yaşı hakkında yorum yapanlar biraz dikkatli olsunlar. Son Avrupa Şampiyonu Milan takımına dikkat edin. Serginho, Seedorf, Maldini, Cafu, İnzaghi gibi oyuncular 30 yaşın üzerinde. Bu takım Avrupa Şampiyonu oldu. Carlos'un nasıl bir oyuncu olduğunu biliyorum. İspanya'da şampiyon oldu. Çok tecrübeli bir futbolcu. Yaş konusunda yorum yapanlar şimdiden dikkatli olsunlar sene içinde utanabilirler"

  "YENİ KAPTANIMIZ BELLİ OLANA KADAR KAPTANIMIZ SEMİH"

  Zico takım kaptanları Ümit Özat, Tuncay Şanlı ve eski takım kaptanı Rüştü Reçber'in ayrılmasından sonra yeni takım kaptanını seçerken acele etmeyeceklerini söyledi. Zico "Bu konular hakkında güzel ve sakin bir şekilde düşünülmesi gerekiyor. Futbolcularımız gelsin elimizdeki futbolculara bakalım antremanlara başlayalım. Kulübünde yapısı gözönünde tutarak oturup bir karar veririz. Kaptanının kim olacağı belli olur. Acele bir şekilde kaptan şu isim olacak diyemeyiz. Bu kaptanlar olmadığı zaman kaptanımız Semih'ti. Kaptanlık bandını o takıyordu. Yeni kaptanımız belli olana kadar kaptanımız Semih diyelim. Ama bu karar verilmemiş bir karar olarak duruyor. Kritik bir konu. Takımı saha içinde temsil edecek oyuncuyu seçmek bana düşerse bende böyle bir oyuncuyu seçeceğim"

  "COLİN KAZIM"I ANTREMAN VE SAHADA GÖRDÜKTEN SONRA DAHA İYİ FİKİR SAHİBİ OLACAĞIZ"

  Teknik direktörümüz yeni transferlerden Colin Kazım'ı antremanlarda gördükten sonra daha iyi fikir sahibi olacağını ifade ederek "Colin Kazım, kesinlikle boş bir oyuncu olmadığı belli. İngiltere'de oynayan milli takım oyuncusu. Daha fazla fikir sahibi antremanlarda ve saha içinde gördükte olabiliriz. Sene içinde de yardımcı antrenörümüz Önder Özen ile Colin için fikir alışverişinde bulunuyorduk. Sene içinde takip ediyorduk. Umarım sezon içinde de en iyi şekilde kendini gösterir ve Fenerbahçe'ye yararlı olur.

  "RONALDO İLE ÇALIŞMAYI GÖNÜLDEN İSTERİM"

  Adı Fenerbahçe için geçen Ronaldo içinse Zico çok net konuştu. "Ronaldo gibi harika bir oyuncu ile çalışmak gönülden isterim. Kendisini yakından tanıyorum. Onunla çalışmak hem teknik direktör olarak hemde insan olarak beni mutlu eder. Zor zamanlardan geçti. Şu anda formda. Elbetteki bu transfer gerçekleşirse hem teknik direktör oarak hemde onu çok seven bir insan olarak çok mutlu olurum"

  "FUTBOLCULARIM HERŞEYİN ZOR OLACAĞINI BİLDİKLERİ SÜRECE İŞİMİZ KOLAYLAŞACAK"

  Zico "Her sene zor olacak. Geçen sene insanlar ligin Fenerbahçe için çok kolay geçeceğini düşünmüş olabilirler. Her senenin zorluğu var. Kolay olduğunu düşünenler yanılıyorlar. Bir sürü zorluk atlattık. Yeni seneye baktığımızda Şampiyonlar Liginde mücadele edeceğiz. Oyuncular herşeyin zor olacağını rakiplerin güçleneceğini bildikleri sürece, ciddi oldukları sürece işimiz daha kolaylaşacak. Ama hiçbir zaman hiçbir sene kolay değil" şeklinde konuştu.

  "HİÇBİR ZAMAN GEMİMİ TERK ETMEYİ DÜŞÜNMEDİM"

  Zico geçen sezon zorlu dönemlerden geçtiğini belirterek hiçbir zaman karamsarlığa düşmediğini ve gemisini terk etmeyi düşünmediğini söyledi."Ben hiçbir zaman karamsarlığa düşmedim. Ne görevi bırakmayı düşündüm ne de oyuncularıma olan güvenim azaldı. Sene içinde çok üzüntülü anlar yaşadık. Alkmaar maçıda bunlardan biriydi. Önümüzde hala hedef vardı. Başımızı dik tuttuk. Bunun sonucunda mutluluğa ulaşan taraf olduk. Zorluklar her zaman olacaktır. Futbolda belli bir tecrübe olduktan sonra belli şeyleri gördükten sonra çok fazla şaşırmamaya başlıyorsunuz. Gemimi terk etmeyi düşünmedim. Pozitif düşünüyorum. Olaylara olumlu yaklaşıyorum. En sonunda da kupayı kaldırdık. Ben geldiğimde Galatasaray ve Beşiktaş'ın hocaları bir önceki seneden geliyorlardı. Türk futbolunu benden daha iyi tanıyorlardı. Kaldıki biri seneyi şampiyon olarak tamamlamıştı. Türkiye yi yeterince tanımamama rağmen şampiyon olduk. Oturmuş bir kadroya sahip olma ilgili konular hakkında rahat olabilirisiniz ama bu şampiyon olacağınızın garantisini vermez. Önemli olan teknik direktörün futbolcularını en iyi şekilde tanıması ve geldiği ülkeye adapte olması. Şu anda avantajlı olabilirim. Takımımı tanıdığım için ama bu şampiyonluğun garantisini vermez. Galatasaray da Beşiktaş da köklü ekipler. Türk futbolunda dengeler yakın. Bu ekip bizi zorlar demek yanlış. Herkesin kendine göre planları var. Biz kendimize bakalım. Herkes güçleniyor. En fazla doğruyu yapan kazanacak"

  "AVRUPA'DA BAŞARI ZAMANI GELDİ"

  Teknik Direktörümüz Zico Fenerbahçe'nin Avrupa'da başarı zamanının geldiğini de söyledi. "Geçen sene bizim için önemli bir tecrübe oldu. Uefa kupasında aldığımız alamadığımız sonuçlar iyi bir tecrübe oldu. Kısmetse yeni sezonda Şampiyonlar Liginde mücadele edeceğiz. Tüm camianın beklediği başarılarında zamanı gelmiştir. Tüm çalışmalarımız Türkiye'nin haricinde, Avrupadaki başarının üzerine odaklanacak. Çünkü Avrupa'da başarının zamanı geldi"

  "ALEX İLE DEVAM ETMEK BENİ MUTLU EDİYOR"

  Alex'in takımda kalmasından dolayı memnun olan Zico "Alex, Fenerbahçe forması ile yaptıkları ile ne kadar önemli olduğunu kanıtladı. Onunla birlikte devam etmek beni mutlu ediyor" dedi.

  "TARAFTAR BİZE GÜVENSİN"

  Artuhur Coimbra Zico Fenerbahçe taraftarına çağrıda bulunarak takıma her koşulda destek vermelerini istedi. "Onlar bize güvensinler saha içinde futbolculara destek versinler. Futbolcular bu desteği hissettikleri zaman daha fazlasını veriyorlar. Onlar emin olsunlar ki futbolcular çalışıyorlar. Bunun cevabını alınan şampiyonluk ile verdiler zaten. Taraftar bize güvensinler en iyisini yapmaya çalışıyoruz.  Mit folgendem Code, können Sie den Beitrag ganz bequem auf ihrer Homepage verlinken  Weitere Beiträge aus dem Forum GERMERSHEiM

  ROBERTO CARLOS - gepostet von Germersheim am Freitag 08.06.2007
  ÖNEMLi ACIKLAMA - gepostet von Germersheim am Sonntag 28.10.2007
  ALEX GÖREViNi YAPTI - gepostet von Germersheim am Donnerstag 14.12.2006  Ähnliche Beiträge wie "AVRUPADA BASARI ZAMANI"

  Karpuz zamani - djturkiyem (Sonntag 27.11.2005)
  Jc nin Basari Listesi - Jackie Chan (Donnerstag 20.04.2006)
  BÜYÜK BASARI!!! - haluk (Montag 15.01.2007)